O Międzynarodowej Szkole Podstawowaej

O Szkole

Jesteśmy jedyną dwujęzyczną szkołą Tarnowskich Górach, która realizuje dwie podstawy programowe – polską i brytyjską. Literacy, Science i Maths z zakresu brytyjskiej podstawy programowej odbywają się wyłącznie w języku angielskim. Zajęcia edukacyjne prowadzone są również przez Native Speakerów.  

 Zajęcia odbywają się w budynku Integracyjnego Centrum Rozwoju Dziecka w centrum Tarnowskich Gór. Posiadamy piękny, zielony ogród, w którym prowadzimy zajęcia. Uczniowie codziennie przebywają na świeżym powietrzu. Stawiamy na integrację, pracę w grupach, również metodą projektów.

Szkoła podstawowa
rysunki Mikołaja - angielki dla dzieci tarnowskie góry
szkoła angielskiego tarnowskie góry - rysujące dzieci 7

Dlaczego to właśnie do nas warto dołączyć?

W trakcie codziennych zajęć pokażemy Twojemu Dziecku , że nauka języka angielskiego może być tak samo łatwa i przyjemna jak nauka języka ojczystego.

– Mamy indywidualne podejście do każdego Ucznia oraz zapewniamy atmosferę wzajemnego szacunku

– Program brytyjski realizujemy w języku angielskim, przez co Twoje Dziecko pozna świat angielskiego  w  sposób bardzo naturalny, a po ukończeniu BEST START Academy będzie mówić płynnie po angielsku.

– Tylko u nas pracuje  wysoce wykwalifikowana kadra polskojęzyczna i anglojęzyczna (Native Speakerzy).– Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo.

– Nasza szkoła jest przyjazna alergikom.

– Zapewniamy stały kontakt Rodziców z BEST START Academy oraz przekazywanie informacji na temat postępów Twojego Dziecka.

– Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe: zajęcia artystyczne, wyjścia do teatru, muzów, wycieczki wyjazdowe oraz integracyjne.

– Zapewniamy codzienny czas na świeżym powietrzu. 

– Organizujemy Obozy Letnie i Zimowiska

Własna kuchnia.

Mamy swoją własną i pyszną kuchnię. Menu jest urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych Dzieci. W ramach wyżywienia Dzieci spożywają przygotowywane na miejscu obiady, składające się z dwóch dań i kompotu. Personel uwzględnia zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi.

Lokalizacja.

Atrakcyjne lokalizacje w centrum Tarnowskich Gór przy ul. Skośnej 10c,  zapewnia Dzieciom komfortową i bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. Obiekt składa się z 6 przestronnych sal dydaktycznych, pomieszczeń administracyjno-gospodarczych, sali sportowej, własnej sali do terapii Integracji Sensorycznej SI, zielonego ogrodu, szatni, węzłów sanitarnych oraz pełnego zaplecza kuchennego. Budynki są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przyjemna i ciepła kolorystyka pomieszczeń oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki, stwarzają optymalne warunki do nauki i zabawy dla każdego Malucha. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymogi ochrony PPOŻ i BHP. Zaplecze części Szkoły Podstawowej gotowe jest na realizację dwóch etapów edukacji. Etap I to klasy I-III, etap II to klasy IV-VIII. Realizujmy dwie podstawy programowe -polską oraz brytyjską. W szkole zapewniamy zajęcia z Native Speaker’ami, drugi język obcy, zajęcia z zakresu robotyki, szachy, oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Gwarantujemy małe oddziały klasowe. Posiadamy własną salę Integracji Sensorycznej oraz terapeutę z kwalifikacjami do pełnej diagnozy i terapii SI. Komunikację między poszczególnymi piętrami budynku ułatwia dźwig osobowy. Bliskość parku miejskiego, zieleni, Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury , gdzie znajdują się 2 bezpieczne place zabaw oraz Orlik, czynią lokalizację obiektu bardzo atrakcyjnymą.