Anglojęzyczne przedszkole

O PRZEDSZKOLU

 

Jako jedyne przedszkole w regionie, BEST START Academy oferuje innowacyjną metodę CLIL- Content and Language Integrated Learning. Metoda ta wprowadza Dzieci w świat języka angielskiego bardzo naturalnie. Język obcy nie jest celem, a narzędziem do uzyskania odpowiedzi na pytania, dyskutowania, zabawy itp. Program MEN realizowany jest dwutorowo w języku angielskim oraz języku polskim. Wprowadzane są również brytyjskie programy nauczania Early Years Foundation Stage Learning (EYFS).

kreatywne zabawy dla przedszkolaków - angielki dla dzieci tarnowskie góry
spacer w przedszkolu - angielki dla dzieci tarnowskie góry

Dlaczego to właśnie do nas warto dołączyć?

W trakcie codziennych zajęć pokażemy Twojemu Dziecku , że nauka języka angielskiego może być tak samo łatwa i przyjemna jak nauka języka ojczystego.

– Mamy indywidualne podejście do każdego Maluszka oraz zapewniamy atmosferę wzajemnego szacunku

– Program realizujemy w języku angielskim, przez co Twoje Dziecko pozna świat angielskiego  w  sposób bardzo naturalny, a po ukończeniu BEST START Academy będzie mówić płynnie po angielsku.

– Tylko u nas pracuje  wysoce wykwalifikowana kadra polskojęzyczna i anglojęzyczna (Native Speaker).– Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo.

– Nasze przedszkole jest przyjazne alergikom.– Zapewniamy stały kontakt Rodziców z BEST START Academy oraz przekazywanie informacji na temat postępów Twojego Dziecka.

– Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe: zajęcia artystyczne,  kulinarne, rytmikę, warsztaty etnologiczne, gimnastykę korekcyjną, wyjścia do teatru, muzeum, wycieczki wyjazdowe oraz integracyjne.

– Oferujemy bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla Twojego Maluszka.

– Zapewniamy codzienne spacery na świeżym powietrzu oraz zabawę na placu zabaw.

Własna kuchnia.

Mamy swoją własną i pyszną kuchnię. Menu jest urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych Dzieci. W ramach wyżywienia Dzieci  spożywają przygotowywane w przedszkolu zdrowe śniadanko, obiad składający się z dwóch dań i kompociku oraz podwieczorek. Personel uwzględnia zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi.


Lokalizacja.

 

 

Atrakcyjne lokalizacje w centrum Tarnowskich gór przy ul. Skośnej 10c,  zapewniają Dzieciom komfortową i bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. Obiekt składa się z 6 przestronnych sal dydaktycznych, pomieszczeń administracyjno-gospodarczych, sali sportowej, własnej sali do terapii Integracji Sensorycznej SI, zielonego ogrodu, szatni, węzłów sanitarnych oraz pełnego zaplecza kuchennego. Budynki są w pełni przystosowane dla Osób niepełnosprawnych. Przyjemna i ciepła kolorystyka pomieszczeń oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki, stwarzają optymalne warunki do nauki i zabawy dla każdego Malucha. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymogi ochrony PPOŻ i BHP. Zaplecze części Szkoły Podstawowej gotowe jest na realizację dwóch etapów edukacji. Etap I to klasy I-III, etap II to klasy IV-VIII. Realizujmy dwie podstawy programowe-polską oraz brytyjską. W szkole zapewniamy zajęcia z Native Speaker’em, drugi język obcy, naukę pływania na basenie, zajęcia robotyki, zajęcia taneczno-ruchowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauka w szkole dla dzieci z orzeczeniem jest całkowicie bezpłatna. Gwarantujemy małe oddziały klasowe- maksymalnie 18 dzieci w grupie. Posiadamy własną salę Integracji Sensorycznej oraz terapeutę z kwalifikacjami do pełnej diagnozy i terapii SI. Komunikację między poszczególnymi piętrami budynku ułatwia dźwig osobowy. Bliskość parku miejskiego, zieleni, Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury , gdzie znajdują się 2 bezpieczne place zabaw, czynią lokalizacje obu obiektów bardzo atrakcyjnymi.