Anglojęzyczne przedszkole

O PRZEDSZKOLU

 

Jako jedyne przedszkole w regionie, BEST START Academy oferuje innowacyjną metodę CLIL- Content and Language Integrated Learning. Metoda ta wprowadza Dzieci w świat języka angielskiego bardzo naturalnie. Język obcy nie jest celem, a narzędziem do uzyskania odpowiedzi na pytania, dyskutowania, zabawy itp. Program MEN realizowany jest dwutorowo w języku angielskim oraz języku polskim. Wprowadzane są również brytyjskie programy nauczania Early Years Foundation Stage Learning (EYFS).

Dlaczego to właśnie do nas warto dołączyć?

W trakcie codziennych zajęć pokażemy Twojemu Dziecku , że nauka języka angielskiego może być tak samo łatwa i przyjemna jak nauka języka ojczystego.

– Mamy indywidualne podejście do każdego Maluszka oraz zapewniamy atmosferę wzajemnego szacunku

– Program realizujemy w języku angielskim, przez co Twoje Dziecko pozna świat angielskiego  w  sposób bardzo naturalny, a po ukończeniu BEST START Academy będzie mówić płynnie po angielsku.

– Tylko u nas pracuje  wysoce wykwalifikowana kadra polskojęzyczna i anglojęzyczna (Native Speaker).– Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo.

– Nasze przedszkole jest przyjazne alergikom.– Zapewniamy stały kontakt Rodziców z BEST START Academy oraz przekazywanie informacji na temat postępów Twojego Dziecka.

– Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe: zajęcia artystyczne,  kulinarne, rytmikę, warsztaty etnologiczne, gimnastykę korekcyjną, wyjścia do teatru, muzeum, wycieczki wyjazdowe oraz integracyjne.

– Oferujemy bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla Twojego Maluszka.

– Zapewniamy codzienne spacery na świeżym powietrzu oraz zabawę na placu zabaw.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Własna kuchnia.

Mamy swoją własną i pyszną kuchnię. Menu jest urozmaicone i dostosowane do potrzeb żywieniowych Dzieci. W ramach wyżywienia Dzieci  spożywają przygotowywane w przedszkolu zdrowe śniadanko, obiad składający się z dwóch dań i kompociku oraz podwieczorek. Personel uwzględnia zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi.


Lokalizacja.

 

 

Atrakcyjne lokalizacje w centrum Tarnowskich gór przy ul. Skośnej 10c,  zapewniają Dzieciom komfortową i bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. Obiekt składa się z 6 przestronnych sal dydaktycznych, pomieszczeń administracyjno-gospodarczych, sali sportowej, własnej sali do terapii Integracji Sensorycznej SI, zielonego ogrodu, szatni, węzłów sanitarnych oraz pełnego zaplecza kuchennego. Budynki są w pełni przystosowane dla Osób niepełnosprawnych. Przyjemna i ciepła kolorystyka pomieszczeń oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki, stwarzają optymalne warunki do nauki i zabawy dla każdego Malucha. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymogi ochrony PPOŻ i BHP. Zaplecze części Szkoły Podstawowej gotowe jest na realizację dwóch etapów edukacji. Etap I to klasy I-III, etap II to klasy IV-VIII. Realizujmy dwie podstawy programowe-polską oraz brytyjską. W szkole zapewniamy zajęcia z Native Speaker’em, drugi język obcy, naukę pływania na basenie, zajęcia robotyki, zajęcia taneczno-ruchowe oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nauka w szkole dla dzieci z orzeczeniem jest całkowicie bezpłatna. Gwarantujemy małe oddziały klasowe- maksymalnie 18 dzieci w grupie. Posiadamy własną salę Integracji Sensorycznej oraz terapeutę z kwalifikacjami do pełnej diagnozy i terapii SI. Komunikację między poszczególnymi piętrami budynku ułatwia dźwig osobowy. Bliskość parku miejskiego, zieleni, Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury , gdzie znajdują się 2 bezpieczne place zabaw, czynią lokalizacje obu obiektów bardzo atrakcyjnymi.